Sjajna biljna ulja za njegu kože – a nije riječ o kokosovom!
Jednom za svagda otkrijte ulje koje odgovara vašem tipu kože i preporodite svoju uljepšavajuću rutinu jer blagotvorne biljne esencije odgovaraju svim tipovima kože, čak i masnoj i onoj sklonoj aknama
Čista, biljna ulja odličan su način kako dopremiti visoke doze prirodnih aktivnih sastojaka u dublje slojeve kože. Odlična su njega za svaki tip kože – da, baš za svaki, čak i ako imate masni ten, onaj sklon prištićima ili ekcemima
Zavoljet ćete njihovu dozu hidratacije i njege jer osim što ulja imaju sitniju molekularnu strukturu, ona je sličnija sebumu kojeg proizvodi naša koža, što znači da biljne kapi koža dobro prihvaća.
Lako se upijaju u kožu, neće začepiti ili iritirati pore a koža će biti hidratizirana i zaštićena.
Kako biste uživali u benefitima hladno prešanih biljnih ulja, potrebno je pronaći ono koje će se „slagati“ s vašom kožom, a onda ga, vjerujte nam, nećete ispuštati iz ruke. S našim mini vodičem otisnite se u potragu za „gospodinom savršenim“:
Masna koža i koža sklona aknama
Iako može zvučati čudno, dobro odabrano ulje ne samo da može djelovati kao astringent uklanjajući višak masnoće s lica, već može izbalansirati proizvodnju sebuma kako bi koža, s vremenom, bila manje masna.
Za početak, ulje koristite umjesto noćne kreme kako biste požnjeli sve njegove dobrobiti dok spavate.
Koje ulje odabrati?
Ulje jojobe odličan je izbor za masni i mješoviti tip kože jer je lagano i brzo se upija. Usto, rastvara sebum što pomaže regulirati pretjerano mašćenje kože.
Ako vam je koža cijelog lica pretjerano masna i sklona aknama, iskušajte ulje sjemenki grožđa koje je suše od jojobinoga i brže se upija. Djeluje kao prirodni adstrigent pa će vam pomoći kod pretjerane proizvodnje sebuma i u matiranju kože.
>>Malo truda, a puno koristi: Sedam osnovnih koraka njege kože lica u 40-ima<<
Suha i dehidrirana koža
Može se činiti da žednom tenu odgovara bilo koje ulje, međutim nije tako jednostavno. Neka ulja djeluju više adstrigentno i laganija su pa se ne preporučuju sušim tipovima kože. Njima pak više odgovaraju ona koja su bogatija oleinskom kiselinom – masnom kiselinom koja hrani i vlaži kožu te je štiti od gubitka vlage.
Ulje koristite umjesto dnevne ili noćne kreme, a ako imate jako dehidriranu kožu, nanesite ga iznad seruma ili hidratantnog losiona kako biste „zaključali“ vlagu da ne ispari ostavljajući kožu poput pustinje.
Koje ulje odabrati?
Bademovo ulje jer intenzivno hidratizira, a ujedno je dovoljno nježno da se pobrine za poteškoće koje često prate ovaj tip kože: ekceme i dermatitise. Bogato je vitaminom A, antioksidansom koji učinkovito „pegla“ bore.
>>Trend: prirodna ulja za čišćenje lica su apsolutni hit, doznajte zašto<<
Normalna koža
Ako ste sretnica koja nema problema s aknama ili preosjetljivošću te nema ni presuhu, a ni premasnu kožu, možete koristiti najraznovrsnija ulja bez da se brinete o iritacijama ili začepljenju pora.
Par kapi ulja namažite na lice i vrat ujutro i/li navečer umjesto hidratantne kreme, a u danima kada želite bogatiju njegu, nanesite ulje iznad hidratantnog losiona.
Koje ulje odabrati?
Jedino ulje koje će vam trebati je arganovo – brzo se upija, omekšava kožu i štiti je od štetnih vanjskih utjecaja. Bogato je vitaminom E, moćnim antioksidanskom koji prevenira oštećenja kože, pigmentacijske mrlje i borice.
Kombinirana koža
Masnija T-zona i suhi obrazi glavne su odlike mješovitog tipa kože. Ako ste se pronašli u ovom opisu, odgovarat će vam ulja laganijih tekstura koja se brzo apsorbiraju. Možete ga koristiti ujutro i/ili navečer samostalno ili kao dopunu laganoj gel-kremi.
Koje ulje odabrati?
Ulje marule masažom se u par minuta odlično apsorbira u kožu, a opet je dovoljno bogato pomlađujućim antioksidansima, kao i omega masnim kiselinama koje smanjuju gubitak vlage te sprečavaju iritacije i crvenilo.